Служба безпеки України зібрала вагомі докази протиправної діяльності блогера Мирослава ОлешкаСлужба безпеки України зібрала вагомі докази протиправної діяльності блогера Мирослава Олешка

Блогер, який публікував в соціальних мережах заклики до ухилення від призову в армію після своєї втечі з України, отримав підозру від Служби безпеки України (СБУ).

Блогер закликав чоловіків ховатися від призову та уникати служби в армії.

Під час аналізу матеріалів, зібраних СБУ, виявлено, що блогер намагався дискредитувати важливий інститут призову та воєнної служби в Україні, порушуючи законодавство та порушуючи обов’язковий військовий призов.

СБУ повідомляє, що затриманий в рамках кримінального провадження і обвинувачений у вчиненні правопорушень згідно із частиною 2 статті 336-1 Кримінального кодексу України (сприяння ухиленню від призову на військову службу).

Влада підкреслює, що такі дії не тільки незаконні, але й протизаконні, і їхнє поширення може призвести до негативних наслідків для національної безпеки та обороноздатності України. СБУ продовжує вживати заходів для припинення подібної антинаціональної діяльності та забезпечення відповідальності за порушення закону.

Служба безпеки України зібрала вагомі докази протиправної діяльності блогера Мирослава Олешка, який незаконно виїхав з України під час повномасштабного вторгнення і веде інформаційно-підривну кампанію, що завдає шкоду Збройним Силам України (ЗСУ).

Справа, розгорнута на підставі зібраних даних, вказує на те, що Мирослав Олешко, отримавши повістку до Територіальних військових комісаріатів, в серпні 2023 року незаконно виїхав за межі країни, використовуючи підроблену довідку військово-лікарської комісії, яка підтверджувала його непридатність до військової служби.

Поза межами України блогер систематично розміщує відео та публікації, які спрямовані на дискредитацію призову до Збройних Сил України та закликають громадян уникати військової служби.

Наразі Мирославу Олешку заочно повідомлено про підозру за частинами 1 статті 114-1 (перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань) та 4 статті 358 (використання завідомо підробленого документа) Кримінального кодексу України. Санкції цих статей передбачають до 8 років позбавлення волі.

Досудове розслідування проводиться за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України, а державні органи продовжують вживати необхідних заходів для припинення антинаціональної та протизаконної діяльності блогера.

Фото: nw.com.ua
Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *