Україна активно працює над впровадженням законодавства Європейського Союзу в цій сферіУкраїна активно працює над впровадженням законодавства Європейського Союзу в цій сфері

Верховна Рада України зареєструвала євроінтеграційний законопроєкт, згідно якому українці отримають можливість користуватися мобільними послугами в Європі, не сплачуючи додаткових зборів за зв’язок під час подорожей.

Зареєстрований євроінтеграційний законопроєкт № 10265 відображає важливий етап у розвитку співпраці між Україною та Європейським Союзом.

За цим законопроєктом, що стосується імплементації європейського законодавства з питань роумінгу, українці отримають можливість користуватися мобільними послугами в Європі, не сплачуючи додаткових зборів за зв’язок під час подорожей.

Однак важливість цього законопроєкту не обмежується лише вигодами для українських громадян. Він є також кроком України до приєднання до ініціатив Roam like at home та Єдиного цифрового ринку ЄС. Це відкриває нові перспективи для розвитку туризму, бізнес-взаємодії та загальної інтеграції України в європейському інформаційному просторі.

Заходи, передбачені законопроєктом, спрямовані на полегшення комунікацій між громадянами та бізнес-спільнотами України та ЄС, сприяючи тим самим розбудові тісних та взаємовигідних відносин між країнами.

Після внесення змін до Додатку 17-3 Угоди про асоціацію, що стосуються роумінгу, Україна активно працює над впровадженням законодавства Європейського Союзу в цій сфері. Відповідно до зобов’язань, країна зазначила квітень 2024 року як термін завершення процесу адаптації та узгодження свого законодавства щодо роумінгу із європейськими стандартами.

Після введення цих змін українці отримають можливість користуватися домашніми тарифами мобільного зв’язку на території країн Європейського Союзу, не сплачуючи додаткових коштів за послуги роумінгу. Така ініціатива спростить спілкування та подорожі громадян України в ЄС, а також сприятиме розвитку туризму та підтримці економічних зв’язків між країнами.

Громадяни ЄС, в свою чергу, отримають аналогічні права під час відвідування України, що сприятиме вільному руху та обміну міжнародними контактами. Цей крок визначає перехід до єдиної роумінгової зони, що сприятиме поглибленню взаєморозуміння та співпраці між Україною та ЄС.

Після внесення змін до Додатку 17-3 Угоди про асоціацію, Україна встановила важливий термін — квітень 2024 року — для впровадження законодавства Європейського Союзу щодо роумінгу. Це рішення визначає високий рівень зобов’язань України перед ЄС у питанні стандартизації та гармонізації зв’язку між областями роумінгу.

При втіленні цих змін громадяни України отримають унікальну можливість користуватися своїми домашніми тарифами мобільного зв’язку на території держав-членів ЄС, що дозволить їм подорожувати та спілкуватися без додаткових витрат за послуги роумінгу. З іншого боку, громадяни ЄС під час перебування в Україні також зможуть скористатися подібними правами, сприяючи розширенню свободи переміщення та взаєморозумінню між народами.

Такий крок визначає важливий момент у розвитку співпраці між Україною та Європейським Союзом, забезпечуючи створення єдиної роумінгової зони, що сприятиме поглибленню інтеграції та взаємовигідному обміну між країнами.

Робоча група, що включає представників Міністерства цифрової трансформації, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектру та надання послуг поштового зв’язку України (НКЕК), а також операторів та експертів проекту DPS2U, успішно розробила відповідний законопроєкт і передала його народним депутатам України для подальшого розгляду та прийняття.

Законопроєкт націлений на впровадження ефективної системи та стандартів електронних комунікацій, що відповідають сучасним вимогам та технологічним тенденціям. Це сприятиме поліпшенню інфраструктури електронних комунікацій в Україні, забезпечить вищий рівень доступності та якості послуг для громадян і підприємств.

Представники робочої групи впевнені, що прийняття цього законопроєкту сприятиме подальшому розвитку сфери електронних комунікацій в Україні, а також забезпечить відповідність національних стандартів європейським нормам і покращить конкурентоспроможність українського ринку зв’язку.

Фото: rubryka.com
Вікторія Журавлева

Від Вікторія Журавлева

Журналістка із Запоріжжя, яка завжди на хвилі подій. Має досвід роботи редактором новин понад 7 років. Пише про події свого міста, а також про українську та світову політику. У вільний час любить читати та проводити час з сім’єю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *