ЗапоріжжяЗапоріжжя / фото: forpost.media

Згідно з дослідженням Transparency International Ukraine, місто Запоріжжя визнано “непрозорим”. Під “прозорістю” розуміють стан, при якому громадяни мають повний доступ до інформації стосовно міста, в якому вони проживають.

Запоріжжя серед міст, які Transparency International Ukraine визнала “непрозорими”

У 2023 році прозорістю відзначились 5 міст: Дніпро, Дрогобич, Львів, Мукачево і Тернопіль. Ще 23 міста отримали статус “частково прозорих”. Решта 52 міст, включаючи Запоріжжя, були визнані “непрозорими”.

Близькість до лінії фронту — одна з причин

Міська влада Запоріжжя не оприлюднює звіти про гуманітарну допомогу, протоколи засідань депутатів та обґрунтування тендерів, що пояснюється їхньою близькістю до лінії фронту. Водночас інші прифронтові міста не мають таких проблем. У сфері реагування на виклики війни у Запоріжжі ситуація краща: наявність мапи укриттів, інформування щодо заходів у разі ракетних ударів та грошові компенсації за зруйноване або пошкоджене житло.

Війна дає свій відбиток

В цілому у 2023 році міські ради доволі успішно реагували на виклики війни, зокрема, вчасно публікували актуальні списки укриттів (61 місто з 80), поширювали інформацію про умови бізнесу в умовах воєнного стану (58 міст) та розробляли програми економічного і соціального розвитку (52). Зауважено збільшення кількості міст, які транслювали пленарні засідання міської ради, та зменшення кількості внесених “з голосу питань”, які не були попередньо анонсовані.

Найбільш ефективно виконувалися індикатори, що об’єднують у собі вимоги законодавства та кращі практики управління. Однак більшість міст – 65%, залишаються непрозорими, обмежуючи доступ мешканців до інформації про поточну діяльність ОМС та її рішення.

Слід зазначити, що виявлено найбільший регрес в індикаторах, пов’язаних з поширенням переліку наборів відкритих даних (рівень виконання зменшився на 48,6%), з онлайн-реєстрацією в комунальні заклади освіти (знизився на 13,6%) та публікацією анонсів та протоколів засідань громадської комісії з житлових питань (зменшився на 11%). Також міста продовжують обмежувати доступ до відкритих даних, що значно впливає на ефективність муніципального управління.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що раніше ціни на нерухомість у Запоріжжі та Мелітополі відрізнялися помітно. Однак, з початком повномасштабного вторгнення ситуація раптово змінилася.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *